Žďárští občané hlasováním rozhodli, kam dá město část rozpočtu. Bude psí park

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Aplikace (ilustrační foto)

Lidé ze Žďáru chtěli vybudovat psí park. A budou ho mít. Radnice totiž část rozpočtu vyčlení přesně podle většinového přání občanů a psí park zvítězil.

Několik záležitostí už se takto postavit podařilo.

„Tady vidíme pítko, které už je trošku zazimované. Stojíme v místě projektu z prvního projektu participativního rozpočtu,“ popisuje jednu z prvních věcí pořízených na popud občanů v centru Žďáru komunitní koordinátorka Radka Remarová z městského úřadu.

Na místě je i knihobudka, která je ale toho času zavřená. Knihám zima a vysoká vlhkost nesvědčí, na místo se vrátí až na jaře.

Psí park

Žďárští zastupitelé vyhodnotili další podnět od lidí, na který vyčlenili několik stovek tisíc korun. Vznikne tak psí park ve Vodárenské ulici. Dle návrhu, který bude po konzultaci s místní krajinářkou, by tam měla vzniknout travnatá plocha s mobiliářem a herními prvky.

„Psí park vyhrál hlasování relativně těsně nad úpravou veřejného prostranství v Květné ulici. Podle žďárské místostarostky Ludmily Řezníčkové (ANO) to ale neznamená, že by na ni vůbec nedošlo. „Nápady jdou do zásobníku, neztratí se nikdy z města. Když zbydou v rozpočtu peníze, můžeme si na ně sáhnout a realizovat později třeba opravu hřišť, opravu veřejného prostoru.“

Psí park ale nebude hned. Nutná administrativa a vlastní stavba zaberou asi dva roky času.

Spustit audio
autoři: Zuzana Dudášová , mik

Související