Zámeček v Petrkově, kde žil grafik Bohuslav Reynek a jeho synové, je na prodej

Zámeček v Petrkově, kde žil básník a grafik Bohuslav Reynek, je na prodej. Majitelé k prodeji přistoupili z osobních důvodů, řekla Reynkova vnučka Veronika Reynková.

Zámeček inzeruje realitní agentura M&M reality. Cenu nezveřejnila. Realitní makléř Kamil Benc řekl, že ji po dohodě s prodávajícími bude sdělovat jen vážným zájemcům.

Jednopatrový zámeček je památkově chráněný od roku 2009. Makléř uvedl, že s nabídkou oslovil i samosprávy a Národní památkový ústav. Vyjádření, která zatím přišla, podle něj byla negativní.

Park, hospodářství, lesy, rybníky

K zámečku přiléhá park a hospodářská stavení. Součástí prodeje jsou podle inzerátu lesy, polnosti a dva rybníky. Celkem jde o 92.198 metrů čtverečních plochy. V zámečku by podle inzerce mohlo být například muzeum, sloužit by mohl jako reprezentativní sídlo firmy nebo rodinná rezidence.

V přízemí zámečku jsou dvě dvoupokojové bytové jednotky nyní využívané majiteli. V hlavní části objektu začaly další nákladné rekonstrukce, uvedla realitní agentura.

Bohuslav Reynek

Básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek (1892–1971) prožil v rodném Petrkově téměř celý život. Pobýval tam i se svou francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaud. Poté zámeček vlastnili jejich synové, fotograf Daniel a překladatel Jiří.

V roce 2014 oba krátce po sobě zemřeli, nemovitost přešla na jejich potomky. Dílo Bohuslava Reynka nesmělo být od roku 1948 do poloviny šedesátých let vydávané ani vystavované. Plného uznání se mu dostalo až po pádu komunismu.