Wabi Ryvola, Poutníci, Wham!

28. únor 2013
Odpolední evergreeny

V letech 1981 – 1986 svět ohromilo britské duo Wham! ve složení George Michael a Andre Ridgeley. 28. 2. 1986 George Michael fanouškům oznámil, že Wham! se v létě rozejdou.

Před třemi lety potvrdil, že Wham! už naživo nikdy neuvidíme, protože tehdy byli mladí a plní energie, která mu pomalu začíná chybět. Čas ukáže, protože to už říkala spousta zpěváků, zpěvaček a kapel. Evergreenem „Odjíždím“ nám udělal radost Wabi Ryvola, od jehož smrti právě dnes uplynulo třináct let.

Nechyběli Poutníci, kteří večer vystupují v Třebíči a děti prozradily, jak vypadá dlouhá noc. Jiří z Třeště vyhrál balíček přírodní kosmetiky a také vstupenky na Galakoncert Filharmonie Gustava Mahlera, který proběhne 3. 3. 2013 v jihlavském DKO. Gratulujeme!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.