Vytvořit plakát i poradit se smlouvou – dobrovolníci z Hero Clanu pomáhají neziskovým organizacím

11. květen 2024 12:30

Grafik vytvoří plakát nebo právník zkontroluje smlouvu – takové jsou příklady expertních dobrovolníků, kteří pomáhají neziskovým organizacím. Sdružuje je iniciativa Hero Clan, za kterou stojí rodačka z Jihlavy.

Letos spolek rozšiřuje svou činnost i o manuální dobrovolnictví – na takzvaných víkendovkách. Jedna z nich se konala i na Vysočině na samotě venkovského stavení u Vilémova na Havlíčkobrodsku. Dobrovolníky na pomoc povolala Pavla Sedláčková, která v areálu provozuje seberozvojový spolek ALUNA. Dobrovolníci jí pomáhají připravit venkovní prostory na novou sezonu.

Dobrovolníci z Hero Clanu pomáhali na statku seberozvojového spolku ALUNA

„Já jsem přijel z Prahy, ale kořeny mám na Vysočině,“ říká Jiří, který společně s dalšími dobrovolníky okopává na dvorku venkovského stavení půdu. „Neziskovky samozřejmě kromě financí potřebují občas i radu, nebo konzultaci, nebo nějakou jednorázovku – třeba fotografa na akci. A tak jsme si řekli, že by to byl docela dobrý koncept, tak tvoříme databázi expertů,“ vysvětluje spoluzakladatelka Hero Clanu Veronika Procházková z Jihlavy.

Databáze expertních dobrovolníků existuje od roku 2017 a čítá přes tisíc dvě stě dobrovolníků.

Spustit audio