Ve Velkém Meziříčí vyroste nová policejní budova. Stát bude 60 milionů

Ve Velkém Meziříčí na Žďársku bude do konce příštího roku nová budova pro obvodní policejní oddělení.

Náklady na stavbu, která dnes symbolicky odstartovala, jsou 60 milionů korun. Pozemek v Třebíčské ulici pro ni darovalo město. Stávající policejní budova, vila v Zámecké ulici, už provozně nevyhovuje, řekl krajský policejní ředitel Miloš Trojánek.

Nevyhovuje podle něho technický stav, včetně toho, že není bezbariérová a má malou kapacitu. „Za poslední roky jsme navýšili počet policistů, předpokládáme, že ve Velkém Meziříčí a Velké Bíteši, která k tomu patří, bude 43 policistů,“ řekl Trojánek. Momentálně jich je 37.

Přátelské prostředí pro veřejnost

Nová budova bude mít tři nadzemní podlaží s centrálním pracovištěm uprostřed a podzemní podlaží s garážemi, šatnami, celami a technickým zázemím. „Vstup pro veřejnost bude otevřenou zónou vůči veřejnosti a bude řešen bezbariérově, přátelsky a doplněný sociálním zařízením. Druhé nadzemní podlaží je nástavbou nad operativním nepřetržitým provozem dvou spodních podlaží. Jsou zde umístěny převážně kancelářské plochy a vedení obvodního oddělení,“ řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Na Vysočině je 20 obvodních oddělení a sedm policejních stanic. Většinou sídlí v objektech, které vlastní policie. Jen stanice v Jaroměřicích nad Rokytnou, v Ledči nad Sázavou a Přibyslavi a obvodní oddělení v Polné jsou v budovách pronajatých městy. „Kromě rekonstrukce a dostavby dálničního oddělení Velký Beranov nepočítáme se stavbou jiného obvodního oddělení, popřípadě policejní stanice,“ řekl Trojánek.