Úterní Noční linka: Vezmeme to zkratkou

22. září 2020

Jaké máte zkušenosti se zkratkami při cestování? Zabloudili jste někdy? Co jste při tom prožívali? Jak se vám podařilo najít cestu?

"Vezmeme to zkratkou!" Takhle nejčastěji začínají při cestách anabáze, při kterých nejenže neskončíte v cíli dřív, ale třeba v něm neskončíte vůbec. Protože zkratka vede jinudy, než jste si mysleli, protože se cesta stočí jinam než jste předpokládali a nebo protože v mapě jste koukli o pár milimetrů jinam. A pak bloudíte a bloudíte, a jste rádi, když před setměním dojdete někam k civilizaci. Zabloudit se dá snadno v mlze, v cizím městě, v neznámé budově a zabloudit se dá dokonce i se spolehlivou GPS navigací. A vždycky je to velký adrenalin a dobrodružství. Vzpomínáte, kdy jste naposledy pořádně bloudili? 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...