U jezu rybníka Kukle bude znít folk, výtěžek pomůže dětským onkologickým pacientům

5. červen 2024

Jestli ještě nemáte žádné plán na sobotu 8. června, neměli byste chybět u jezu rybníka Kukle ve Věžnici u Polné. Uskuteční se tam Koncerty u Jezu. Letos půjde už o třetí ročník. Výtěžek věnují organizátoři Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek při Fakultní nemocnici Brno.

„Je to už skoro deset let, kdy jsme objevili tuto lokalitu v krásném údolí mezi obcí Věžnice a Polnou, v údolí řeky Šlapanky,“ vzpomíná organizátor festivalu Ladislav Apfthaler. „To údolí je malebné a díky lokalitě a přírodnímu amfiteátru, který tam má krásný sklon, nás okamžitě napadlo, že to by mohlo být to místo jako stvořené pro nějaký krásný, zajímavý festival,“ pokračuje.

První koncert se u rybníka Kukle odehrál před dvěma lety. Styl hudby vyplynul ze samotného místa. Když si představíte opravdu něco, co byste chtěli organizovat v přírodě, v přírodním amfiteátru, tak okamžitě na první dobru vás napadne folk, country, bluegrass, trampská píseň, takže tak nějak s touhle myšlenkou jsem oslovil pana starostu, jestli by bylo možné něco takového společně dát dohromady,“ dodává.

Kdo letos u jezu rybníka Kukle zahraje a jak pořadatelé využijí výtěžek ze vstupného? Poslechněte si celý rozhovor.

Koncerty u Jezu
Spustit audio