Třebíčským i jihlavským hokejistům se vzdaluje sen o extraligové baráži

14. březen 2015
Zprávy z

Horácká Slavia Třebíč i Dukla Jihlava podlehli ve čtvrtém semifinále první ligy svým soupeřům a v sériích prohrávají 1:3 na zápasy.

V Třebíči se v bráně Horácké Slavie od první minuty objevil mladý gólman Lukáš Dusík. Za necelých sedm minut ale dostal dva góly a musel přepustit místo mezi třemi tyčemi dalšímu mladému brankáři Milanu Hájovi.

Druhý mladík se brzy rozchytal, domácí ale úvodní třetinu nakonec prohráli 2:3. Na začátku druhé části vyrovnal třebíčský Lukáš Havel. O výhře Motoru rozhodla 54. minuta, kdy se prosadil Jakub Suchánek.

Řadu vyloučených, pošťuchování, bitky i trest do konce utkání, to všechno viděli v sobotu večer hokejoví fandové v Jihlavě. Vypjaté utkání pro sebe nakonec urvali Piráti, kteří zvítězili nad Duklou 4:1 a v semifinálové sérii vedou stejně jako České Budějovice 3:1 na zápasy.

Třebíč - České Budějovice 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
Branky: 13. a 21. L. Havel, 15. Wasserbauer - 1. Nouza, 7. J. Straka, 19. Žovinec, 54. Suchánek. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 4730. Stav série: 1:3.

Jihlava - Chomutov 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 32. Kaláb - 4. V. Růžička, 12. Hovorka, 51. Račuk, 60. Sinisalo. Rozhodčí: Pavlovič, Souček - Jindra, Zíka. Vyloučení: 9:12, navíc F. Seman 10 min. - Hřebejk 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4112. Stav série: 1:3.