Rozesmátá Naďa Urbánková: Kartářka mi kdysi řekla, že budu nejbohatší. Tak na to stále čekám

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Naďa Urbánková s hejtmanem Jiřím Běhounkem

Naďa Urbánková, zpěvačka, herečka a moderátorka slaví kulaté narozeniny. Narodila se poslední červnový den roku 1939.

Její život by vydal na několik knih. Kterak se dívka chudých rodičů z Podkrkonoší dostala až do divadla Semafor, následně na filmové plátno a zůstala sama sebou až do dnešních dnů.

„Já skoro nic neslavím, vše je ale práce mé milované dcery, která všechno připravila. Dostala jsem spoustu květin, bonboniér a k tomu setkání se spoustou lidí. Mám z toho radost.“

Medaile

Naďa Urbánková dostala také medaili od hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka. „Řekli mi, že dostanu medaili, představovala jsem si to, že to bude jako v tom filmu Anton Špelec, že bude na polštářku. A ona vypadá jinak, ale je krásná a denně se na ni budu s láskou koukat,“ usmála se.

Naďa Urbánková s radou Kraje Vysočina

Kariéra

Umělecký život Nadi Urbánkové začal na přelomu dětství a dospělosti a jako celá řada zpěváků té doby to vše odstartovalo divadlo Semafor. Nakonec pánové Suchý a Šlitr stojí za celou řadou písní, které Naďa od té doby zpívá.

„Když mi bylo asi čtrnáct, šly jsme s kamarádkou ke kartářce. Řekla mi, že až budu nejstarší, že budu nejbohatší. Tak na to pořád čekám, a jestli nás slyší nějaký krásný muž, tak tady jsem,“ smála se.

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.