PORADNA: Průvodce pomáhá lidem, kteří jsou po úraze na invalidním vozíku

5. únor 2019

V poradně Českého rozhlasu Vysočina jsme tentokrát představili novou službu pro lidi, kteří se po úrazech ocitnou na vozíčku a také pro jejich okolí. 

V rámci České republiky bylo vyškoleno sedm průvodců takovou životní změnou. Jednou z nich je Marie Nahodilová, kterou jste u nás mohli slyšet.

„Služba není nijak časově omezená. Trvá tak dlouho, jak je potřeba a jak si zájemce o tuto službu přeje. Přijedeme za ním domů nebo do rehabilitačního zařízení. Zkrátka kam bude potřebovat. Už při prvních setkáních spolu hovoříme o tom, co ho nejvíce trápí a domlouvá se frekvence návštěv,“ popisuje Marie Nahodilová.

autoři: Hela Dvořáková , Martin Vašíček | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.