Pondělí: Vaše oblíbené pohádkové postavy

2. květen 2016

Jací byli vaši nejoblíbenější pohádkoví hrdinové? Byli to krásné princezny, nebo stateční princové či neodbytní draci, kteří čas od času opustili svou jeskyni a žádali si krásné dívky. A co dnešní moderní pohádky? Bavíte se nad nimi s vašimi dětmi či vnoučaty? Nebo si říkáte, že ty staročeské, třeba s hodnými čerty a zlým Luciperem, byly daleko půvabnější?

Jedno odpoledne jsem si povídala s vnučkou mé kamarádky a ta se mě ptala, na mé oblíbené pohádkové hrdiny. A tak jsem se pustila do vypravování a skončila jsem u známého českého Honzy. Malé Adélce se moje vzpomínky moc líbily a tak už doma i s mámou čtou ty klasické české báchorky a pohádky. Já si ale jenom pořád říkám, jestli ten dobrák Honza, někdy trochu líný, v dnešní době a u dnešních dětí vůbec ještě obstojí. No...za čas se musím malé Adélky zeptat!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.