Pondělí: Vaše oblíbené pohádkové postavy

2. květen 2016

Jací byli vaši nejoblíbenější pohádkoví hrdinové? Byli to krásné princezny, nebo stateční princové či neodbytní draci, kteří čas od času opustili svou jeskyni a žádali si krásné dívky. A co dnešní moderní pohádky? Bavíte se nad nimi s vašimi dětmi či vnoučaty? Nebo si říkáte, že ty staročeské, třeba s hodnými čerty a zlým Luciperem, byly daleko půvabnější?

Jedno odpoledne jsem si povídala s vnučkou mé kamarádky a ta se mě ptala, na mé oblíbené pohádkové hrdiny. A tak jsem se pustila do vypravování a skončila jsem u známého českého Honzy. Malé Adélce se moje vzpomínky moc líbily a tak už doma i s mámou čtou ty klasické české báchorky a pohádky. Já si ale jenom pořád říkám, jestli ten dobrák Honza, někdy trochu líný, v dnešní době a u dnešních dětí vůbec ještě obstojí. No...za čas se musím malé Adélky zeptat!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?