Očkování místo tance a zábavy. Třebíčské Fórum je dočasně vakcinačním centrem

16. březen 2021 07:00

V klidnějších dobách se tam tančí a hraje divadlo. Sál třebíčského městského kulturního střediska Fórum se ale proměnil v očkovací centrum.

Už všechna okresní města na Vysočině mají svá velká očkovací centra. To poslední otevřelo v pondělí v Třebíči. Vakcínu píchají zdravotníci lidem v sále kulturního domu Fórum. Místo tanečního parketu tam mají omyvatelné linoleum a místo stolů s jídlem a pitím očkovací boxy.

Každý příchozí vyplní dotazník a pak už následuje samotné očkování. „Je to tady fajn. Na první dávce jsem byla v nemocnici, teď tady. Hlavně, aby bylo co píchat lidem,“ řekla starší dáma krátce po druhém očkování.

Primář urologie

O tom, že vakcín není nazbyt, přiznává primář třebíčské urologie Ivo Šabacký, který očkuje v jednom z boxů. „My očkujeme vakcínou Pfizer druhou dávku, je tady ještě jedna stanice, kde očkují Modernou první dávku. Jak vidíte, máme tady mnohem větší prostor k očkování, ale nemáme zatím dostatek vakcín.“

Urolog bere práci ve vakcinačním centru jako poslání. „Přihlásil jsem se dobrovolně, očkování je naše naděje, abychom se vypořádali s touto situací.“

Fórum

Přestavbu kulturního domu Fórum na dočasné vakcinační centrum zajistilo město Třebíč. „Zvažovali jsme tělocvičny, Fórum ale vyhovovalo i hygienickým požadavkům, například na větrání,“ vysvětlila mluvčí radnice Irini Martakidisová.

Kolem kulturního domu je navíc dostatek parkovišť. Pokud bude dostatek vakcíny, jsou v Třebíči připraveni proočkovat až tisíc lidí denně.

autoři: Milan Soldán , mik
Spustit audio

Související