Neobvyklé běhy

Běh je hned po chůzi nejpřirozenějším způsobem pohybu. Tedy běh prostý. Proč si to ale trochu nezkomplikovat? V České databance rekordů pelhřimovské Agentury Dobrý den lze v tomto ohledu najít opravdu extrémní údaje. Třeba René Golém Richter je úctyhodným silák, který je několikrát zapsán nejen v České, ale i v té světové knize rekordů.

Tento muž úctyhodné síly svého času trénoval tak, že běhal po vsi a přitom za sebou tahal AVII! Ostatně, tato scéna je k vidění ve filmu Největší z Čechů, který natočil režisér Robert Sedláček.

Anebo, z jiného soudku - běh do schodů. Ultra maratonec Miloš Škorpil zdolal převýšení rovnající se výšce nejvyšší hory světa opakovaným výběhem do schodů. On zkrátka nevídaných 21 hodin a 20 minut pořád dokola běhal nahoru a dolů po 148 schodech pelhřimovské věže kostela sv. Bartoloměje, až překonal převýšení 8 848 m, což je nadmořská výška Mount Everestu. Vyběhl - 43 660 schodů, ale ten samý počet schodů i seběhl směrem dolů.

A na závěr zpět ke klasickému - byť pořádně vytrvalostnímu běhání. Prvním člověkem, který dokázal sólově oběhnout celý Island, je René Kujan z Prahy. Po silnici č.1 Ring Road to stihl za 30 dní. Během této doby uběhl 1311 km a 390 metrů za 164:57 h. V průměru se mu tedy podařilo každý den uběhnout víc než maratón - přesně 43,71 km.

Spustit audio