Na dálnici D1 předjela policisty. Řidičku jedoucí rychlostí 202 km/h vzápětí zastavili

30. leden 2019 09:00

V neděli 27. ledna jeli dálniční policisté po dálnici D1 v civilním superbu, když je předjela řidička v autě Mercedes Benz C200.

Povolenou rychlost překročila o 72 kilometrů v hodině – policisté naměřili 202 kilometrů v hodině. „Tak vysoká rychlost na dálnici D1 a navíc v zimním období, kdy jsou zhoršení klimatické podmínky, je ze strany řidičů velkým hazardem,“ upozornila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Šestačtyřicetiletá řidička předjela vysokou rychlostí policejní hlídku krátce po poledni na 147. kilometru ve směru na Prahu. „Policisté tento přestupek chtěli s řidičkou vyřešit, proto ji bezpečným způsobem dali pokyn k zastavení a navedli její vozidlo mimo těleso dálnice na dálniční odpočívku,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při kontrole policisté nezjistili žádný prohřešek, i dechová zkouška na alkohol byla negativní.

‚Účinná reakce téměř nemožná‘

Řidička ale v autě neseděla sama. „Ve vozidle v době silniční kontroly cestoval s řidičkou ještě nezletilý spolujezdec,“ uvedla policie z Vysočiny v tiskové zprávě. Se ženou sepsali policisté oznámení přestupku.

Policisté upozornili, že tak vysoká rychlost a ještě k tomu v zimě je hazardem. „Při vysoké rychlosti vozidla je vždy velice obtížné dokázat adekvátně zareagovat na vzniklé nenadálé situace, kdy se mohou zejména v zimě velice rychle změnit klimatické podmínky, může se zhoršit sjízdnost dálnice, případně se může nečekaně objevit překážka na dálnici v podobě porouchaného nebo pomalu jedoucího vozidla,“ uvedla policejní mluvčí.

„Při rychlosti překračující 200 kilometrů v hodině by byla jakékoliv adekvátní a účinná reakce na tyto nenadálé situace téměř nemožná,“ dodala.

 

autor: iROZHLAS.cz
Spustit audio

Související