Korpulentní dámy říkají svému velkému pozadí hospodářství

02896881.jpeg

Hostem v Tandemu Tamary Peckové byla Jitka Příhodová, která před čtyřmi lety začala prodávat oblečení pro lidi s nadváhou. „To bylo tak rychlé. Podnik jsem rozjela za 14 dní. Skončil mi pracovní poměr a za dva týdny už jsem měla otevřenou prodejnu Nadměrky,“ vzpomíná na začátky Jitka Příhodová.

Jitka Příhodová se o módu zajímala vždycky: „S ručními pracemi jsem se poprvé setkala na základní škole. To jsem si ušila první halenku, a taky zavinovací sukni. Dodnes je někde mám. Bylo mi osm možná devět let.“

O tom, že bude prodávat zboží pro korpulentní zákazníky, měla jasno hned: „když se podíváte kolem sebe, tak na hubené je toho hodně, ale já chci, aby se šmrncovně cítili i lidé s nadváhou. A některé mé klientky jsou se svými kily tak srovnané, že se chtějí barevně a pěkně oblékat.“ Protože je sama hubeňoučká jak oteklá nit, o veselé historky není nouze: „Musím si ze sebe dělat legraci, když měřím někoho, kdo má v pase 170cm, opravdu ho neobejmu, to mi pak musí pomoci. Hezké je, že mé zákaznice o svém velkém pozadí říkají, že mají velké hospodářství,“ směje se Jitka Příhodová.

Co je v módě pro plnoštíhlé největší problém? „Stále ještě materiály a vzory. Někteří výrobci zamrzli v době před dvaceti lety. Ale už máme kontakty na šikovné krejčí a daří se nám najít a šít pěkné a slušivé střihy a modely,“ říká Jitka Příhodová.

V jejím žďárském obchodě umí obsloužit i zákazníky, kteří mají nějakou tělesnou disproporci. Inspirovat se můžete na stránkách prodejny www.nadmerky-zdar.cz. Jitka Příhodová v současné době uvažuje o studiu na některé textilní škole, aby si splnila svůj dětský sen.