Jihlava vyhnala chomutovského gólmana z brány, Třebíč doma prohrála

13. březen 2015
Zprávy z

Jihlavští hokejisté snížili stav prvoligové semifinálové série s Chomutovem na 1:2 na zápasy. Dukla v pátek na Horáckém zimním stadionu porazila Piráty 4:2. Třebíč nevyužila výhodu domácího prostředí, podlehla Českým Budějovicím 2:4 a v semifinále prohrává s Jihočechy 1:2 na zápasy.

Jihlavě vyšla ve třetím semifinále výborně úvodní třetina. Už v 11. minutě dostal gólman Chomutova Miroslav Hanuljak třetí gól a Dukla donutila Piráty vystřídat brankáře. Chomutov sice v úvodní části také jednou skóroval, jenže jihlavský Filip Seman na začátku druhé třetiny vstřelil čtvrtou branku Dukly. Piráti ještě stihli v závěru duelu snížit, další branky ale nepřidali.

Jihlava - Chomutov 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Branky: 2. Štebih, 4. Důras, 11. Čachotský, 21. Seman - 3. Hřebejk, 59. O. Kaše. Rozhodčí: Mikula, Mrkva - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:7, navíc Rutta a Hovorka (Chomutov) oba na 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3857. Stav série: 1:2.

Třebíč neudržela proti Českým Budějovicím vedení

Také Horácké Slavii stejně jako Jihlavě vstup do třetího semifinále vyšel. Domácí šli v utkání dvakrát do vedení, Jihočeši ale pokaždé s Třebíčí srovnali krok a v závěru druhé třetiny se ujali vedení 3:2. Třebíč se sice snažila ve třetí třetině vyrovnat, jediný gól ale dali hosté, když se dvanáct vteřin před koncem prosadil Josef Straka.

Třebíč - České Budějovice 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky: 23. Havel, 34. Erat - 27. Pajič, 37. Heřman, 39. D. Růžička, 60. J. Straka. Rozhodčí: Hrubý, Lacina - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:5, navíc Králík (Třebíč) na 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 4460. Stav série: 1:2.