Interiérům sluší jak venkovský vzhled i moderní benátské štuky

Interiér rodné světničky Bohuslava Martinů
Interiér rodné světničky Bohuslava Martinů

Chtělo by to změnu, říkáte si při pohledu na stěny ve vašem interiéru? Není se čemu divit. Jarní období v lidech probouzí tvořivost. A pokud už vás barvy na stěnách, které byly trendy v uplynulých letech, nudí, a máte pocit, že dusí celý váš prostor, nechte se inspirovat novými styly, které dají vašemu domovu opět čistotu, lesk a vzdušnost.

Barevnost, výrazné barvy, to už je dávno pryč. V poslední době je velmi oblíbený dánský čistý styl. Na stěnách se objevují decentní tlumené barvičky. Interiér tak působí čistě, lehce. Volit můžete i pastelové barvy, ale jen tlumené. „Určitě ne sytě oranžovou do domu,“ zmiňuje Dagmar Friedlová. Pokud ovšem chcete zvýraznit stěny ve své kanceláři, firmě, tak aby zákazník nezapomněl, kde byl a vrátil se k vám, určitě volte sytější barvy. Ale doma je potřeba se po náročném pracovním dni zklidnit decentními barvičkami.

Obývací pokoj jako v Provencee

Velmi oblíbený je v poslední době venkovský styl, který přináší do interiéru pohodovou a klidnou atmosféru. Řešení vašeho domova je tak jednoduché a líbivé zároveň. Tradiční pro styl Provence je bílé obložení stěn a podlahy doplňuje vhodný nábytek s patinou. Stěny můžete volit v jemném odstínu fialové. „Pozor však na závěsy na oknech! Ty spíše volit v barvě šedi,“ upozorňuje Dagmar Friedlová. Vtipným a nápaditým řešením jsou polštáře. Čím více, tím lépe a nejlépe s příběhem. Díky tomu si navíc nespletete jejich pořadí, pokud je budete mít vyskládané na pohovce. Nezapomínejte ale také na nábytek. Ten by měl korespondovat s celým interiérem. Volte proto rustikální styl.

Benátský štuk - luxusní vzhled vaší kuchyně

Pokud vás nebaví fádní výmalba vašeho interiéru a chcete mít elegantní dekoraci na stěnách, jistě vás nadchne Benátský štuk. Jedná se o luxusní dekorační techniku benátského štuku, která i z obyčejného interiéru udělá interiér zcela neobyčejný. Tato povrchová úprava imituje mramor, který je velice oblíbený pro svou eleganci a hodnotu. Tento styl vyniká vysoce elegantním lesklým a hladkým povrchem. Ten dokáže opticky zvětšit prostor a dodá mu pocit vzdušnosti. A velká výhoda je, že benátské štuky lze bez problémů aplikovat do jakéhokoliv interiéru.