Hokejisté jihlavské Dukly postoupili do semifinále první ligy

5. březen 2015
Zprávy z

Jihlavu zaplavila hokejová euforie. Dukla porazila v napínavém prvoligovém čtvrtfinále Kladno 4:3 na zápasy. V rozhodujícím sedmém duelu série udolala Rytíře 3:2.

5691 diváků sledovalo dramatickou bitvu, do které lépe vstoupili hosté. Na začátku druhé třetiny je poslal do vedení Jan Rudovský. Závěr druhé části ale patřil Dukle, když se dvakrát prosadil Michal Důras. V dramatické závěrečné třetině pak přidal každý tým jeden gól, a Jihlava tak v sedmém čtvrtfinále zvítězila nad Kladnem 3:2.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Jihlava - Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 38. a 40. Důras, 56. Melenovský - 21. Rudovský, 59. D. Růžička. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5691. Konečný stav série: 4:3.

Jihlava v semifinále doplnila Třebíč, Chomutov a České Budějovice

Jihlava se díky výhře stala posledním prvoligovým semifinalistou a v boji o postup do baráže o extraligu se utká s vítězem základní části Chomutovem. Druhou semifinálovou dvojici pak tvoří Třebíč s Českými Budějovicemi. Obě série hrané na čtyři vítězné zápasy startují v pondělí 9. března.