Dokument „Za rybami světových moří“ je návodem pro ty, kteří mají rybářský sen
Tomáš Poul, Dan Latzka a Zdeněk Řeřucha jsou všichni rybáři a přišli do Dobrého dopoledne k Hele Dvořákové. Mluvili o filmovém rybářském dokumentu.
Ryby se staly jejich životní vášní. „Setkali jsme se v Norsku, kde provozuju rybářský kemp, jsme všichni na stejné vlně,“ řekl Zdeněk Řeřucha, kterému nikdo jinak neřekne než Rybostroj.
Zbylé dva rybáře baví nejenom rybolov, ale i filmování. Tak vzniká dokument Za rybami světových moří. „Může to být třeba návod pro toho, kdo si chce zarybařit někde v cizině. Řekneme tam, co všechno je k tomu potřeba, jaká výbava je ideální.“
Různá místa
Kam všude se s rybáři podíváme? „Teď jsme byli v Ománu. Přes sociální sítě komunikujeme s různými lidmi ze světa a vybíráme další místa, kde bychom chtěli točit a chytat ryby.“
Kapverdy, Madagaskar, Tanzanie, to jsou místa, která se dost možná do dalších dílů dostanou.
Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.