Do evergreenů dorazilo sedm dostavníků

13. duben 2013
Odpolední evergreeny

V sobotu 13. dubna oslavila sedmaosmdesáté narozeniny česká textařka Jiřina Fikejzová. Za svůj život vytvořila kolem 240 písňových textů, například pro Marii Rottrovou, Juditu Čeřovskou nebo Karla Gotta. Zpěvák Waldemar Matuška díky textu Jiřiny Fikejzové v odpoledních evergreenech zazpíval písničku Sedm dostavníků.

Český muzikálový zpěvák Jiři Korn v jednom svém hitu musí vybírat ze dvou plných sálů miss. Posluchačka Klára věděla, že Korn volil ve snu miss Moskvy, a vysloužila si tak půlroční předplatné časopisu 100+1 zahraničních zajímavostí.

Odpolední evergreeny si také povšimly, že 13. dubna 1965 nahrála legendární britská kapela Beatles píseň Help a zpěvák Jiří Schelinger 13. dubna 1981 večer z neobjasněných důvodů skočil z mostu do Dunaje.

autor: jak
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová