Děti z Vysočiny napsaly vánoční pohádky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vánoční pohádky, ilustrační foto

Český rozhlas Vysočina pravidelně o Vánocích vysílá pohádky, které napsaly děti ze základních škol. Ty nejlepší příběhy přečtou herci Horáckého divadla.

Tentokrát se spisovatelského pera chopili žáci jihlavské školy v Seifertově ulici.

O psaní pohádek pro Český rozhlas projevily děti velký zájem. A podle toho, co jsme přímo ve třídách zjistili, jim vymýšlení příběhů nedělalo žádné problémy. „Já jsem napsal pohádku o vánočním skřítkovi. Holčička s pánem ho šli najít do nějaké země,“ prozrazuje třeťák Dan. „Já jsem psala o sněhovém králíčkovi,“ přidává se Danova spolužačka Lucka, a Josefínka ukazuje svou pohádku, která zabírá celou stránku. „O baňkovým skřítkovi,“ představuje své dílko.

Dvanáct vybraných pohádek přečtou herci Horáckého divadla Jihlava

Ze základní školy v Seifertově ulici jsme si do redakce přinesli celý štos pohádek, a vedoucí vysílání Zdeněk Koudelka měl hodně těžký úkol. Musel vybrat ty nejlepší. „Ve vysílání se jich nakonec ocitne dvanáct, a protože některé pohádky byly spíš obrázkové, budou se moci naši posluchači na ně podívat na našem webu,“ dodává Zdeněk Koudelka.

Vybraných dvanáct pohádek přišli do redakce Českého rozhlasu Vysočina přečíst herci Horáckého divadla Jihlava Zdeněk Dryšl, Stanislav Gerstner a manželé Vokůrkovi.

autor: mik
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...