Děti z Telče připravují na ZUŠ OPEN 2019 malovanou kapelu. Výstava bude i ve věži kostela

16. květen 2019

Už potřetí připravují základní umělecké školy v celé republice celodenní kulturní program pro veřejnost. 31. května svoji činnost představí i umělecká škola v Telči.

Základní umělecká škola v Telči vznikla na sklonku roku 1948. První žáci do ní ale vstoupili až na začátku roku 1949, a proto právě letos slaví škola své sedmdesáté narozeniny. Kromě krátké pauzy v sedmdesátých letech, kdy probíhala rekonstrukce, se nezměnilo ani sídlo v renezančním domě na náměstí Zachariáše z Hradce. Letošní třetí ročník ZUŠ Open tak telčská zuška spojí s oslavou narozenin.

Děti malují hudební nástroje podle své fantazie. V kapele tak bude i pralesní basa

Do přípravy ZUŠ OPEN 2019 se zapojily i žáci výtvarného oboru. „Jsme se rozhodli zareagovat na výročí zušky, téma jsme zvolili hudební,“ říká učitelka Pavla Doležalová. Děti malují na kusy kartonu hudební nástroje, a nebojí se zapojit svou fantazii. „Je to basa pro nějakýho indiánskýho vůdce, pralesní,“ popisuje své dílo malá Sára. „Nejradši maluju zvířátka a asi nejvíc ze zvířátek pejsky,“ říká Tereza.  Na stole před ní jsou na kartonu housle namalované zářivými žlutými a oranžovými barvami.

Obrázky dětí najdete v mázhauzu školy a ve věži kostela svatého Jakuba

Díla žáků výtvarného oboru budou vystavené v mázhauzu školy a také ve věži kostela svatého Jakuba v Telči. Kromě toho také kroužek připravuje dílničky pro veřejnost. „Budou vytvářet drobné hudební nástroje jako dešťové hole a různá chrastítka,“ dodává učitelka Pavla Doležalová.

Spustit audio