Bystřičtí už odměňují trenéry
Devět trenérů mládeže z Bystřice nad Pernštejnem už nepracuje zadarmo. Město začalo z vlastního rozpočtu platit trenéry několika sportů včetně aerobicu či šermu.
V Česku jde o nevídaný krok. Většinou totiž trenéři mládeže pracují zadarmo, nebo za symbolické odměny. Například trenér mládeže ve žďárském fotbalovém klubu má honorář 12 tisíc korun ročně, což znamená asi 24 korun na hodinu. V Bystřici nad Pernštejnem ale trenéři dostanou hned stokorunu, ale musejí se vejít do limitu 2000 měsíčně. Pokud si trenéři odmyslí zápasy, limit stačí. "Trénujeme asi 16 hodin měsíčně," potvrdil trenér tenisu Zdeněk Mašík.
Město si od novinky slibuje zvýšení kvality sportu ve městě. "Odměny dostanou jen ti, kteří mají dostatečnou kvalifikaci. I proto teď oměny pobírá jen 9 trenérů, ostatní se do podmínek prostě nevejdou," vysvětlil starosta Karel Pačiska s tím, že zatím trenéři vyčerpali jen 50 tisíc z 200 tisícového rozpočtu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
125 letadel, 18 hodin, 13 tun. Přečtěte si, jak probíhal americký útok na íránský jaderný program
-
‚Evropu už moc nezajímá, jestli mají v Rusku iPhony, jde o ty velké věci.‘ EU schvaluje 18. balík sankcí
-
Volání po impeachmentu i početná podpora. Američtí politici reagují na útok Trumpa na Írán
-
Pustila jsem se do toho s vlastní vervou a penězi, říká podnikatelka o obnově Kláštera minoritů sv. Jakuba