ZOO bez lidí: hadům to je jedno, u rysa hrozí v krajním případě útěk

15. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Vašák, ZOO Jihlava

Zoologická zahrada je delší dobu bez návštěvníků. Některá zvířata jsou ale na přítomnost lidí zvyklá. Typickým příkladem jsou různé druhy opic.

„Na druhou stranu zvíře, kterému to je jedno, je had. On špatně vidí, téměř neslyší a navíc je za sklem,“ řekl v Dobrém dopoledni ředitel ZOO Jihlava Jan Vašák.

„Problém může být u rysů. Nevidí lidi, byli na ně zvyklí a hrozí tam nebezpečí, že by to mohli vzít, jak se říká, přes plot.“

Které zvíře má nejdražší žrádlo a které je naopak levné? A má ZOO nějaké nové přírůstky? Poslechněte si přiložené audio.

autor: Jirka Doležal | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.