Změny ve vysílání Českého rozhlas Vysočina po dobu mimořádné situace

18. březen 2020

Český rozhlas Vysočina v posledních dnech upravuje strukturu svého vysílání podle aktuálních potřeb jako reakci na nákazu nemocí COVID-19.

V té souvislosti jsme zkrátili Písničky pro Vysočinu obvykle vysílané od 12:00 – 13:00 na půl hodiny, tedy 12:30 – 13:00 hodin.

V dopoledním bloku jsme dočasně zastavili Poradnu (09:30 – 10:00), v jiném režimu vysíláme dopolední rozhovory po 11. hodině.

Dechovka, Radiobazar

Dechovky pro Vysočinu (17:00 – 18:00) vysíláme standardně, dočasně jsme zrušili Radiobazar (18:00 – 19:00). V tomto čase vysíláme informační speciál v koordinaci s ostatními stanicemi Českého rozhlasu. Proto vás žádáme, neposílejte inzeráty přes náš web, SMS zprávy ani nevolejte do studia.

V našem vysílání se po celý den střídají jen dva moderátoři – Hela Dvořáková a Martin Vašíček. To je též z krizových důvodů, chceme, aby se v redakci potkávalo co nejméně lidí. Po dvou týdnech moderátory vyměníme.

Až krizová situace pomine, vrátíme se zpět ke standardnímu vysílání a znovu uslyšíte své oblíbené hlasy.

autor: mik
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.