Vzpomínka na Petra Muka

4. únor 2013
Odpolední evergreeny

Pondělní Evergreeny s datem 4. února nabídly vzpomínku na zesnulého zpěváka Petra Muka, který by v tento den oslavil 48. narozeniny. O něco starší by byl 4. února herec a komik Jiří Císler, který nás ve vysílání pobavil svými vzpomínkami na své hudební začátky.

4. únor ale přinesl i další zajímavá hudební výročí. Např. v roce 1984 vystoupila v tento den skupina Yo Yo Band poprvé jako trio ve složení bratři Tesaříci a Mirek Linhart.

0:00
/
0:00

Na druhé straně zeměkoule tehdy slavila budoucí australská zpěvačka a herečka Natalie Imbruglia své 9. narozeniny. V pondělních evergreenech jsme slyšeli její velký hit z poloviny 90. let minulého století „Torn“.

A víte, kde se nejvíc zpotíte, když „hrajete kličkovanou“? A co to vlastně je, ta „kličkovaná“? Kdo odtušil z textu Dalibora Jandy, že je to v podstatě namlouvání, je na velkém omylu. Děti z mateřské školky prozradily, že je to velká dřina, ke které potřebujete dveře.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser