Vepříkov: Od Vesnice roku k obci budoucnosti

8. červenec 2024

Vepříkov, malá obec na Vysočině, která v roce 2018 získala titul Vesnice roku, nezůstává na místě. Od té doby se aktivně věnuje modernizaci a zlepšování života svých obyvatel. Díky inovativním projektům a bohatému kulturnímu programu je Vepříkov nejen místem s bohatou historií, ale i příkladem pro další obce.

„Od roku 2018 se neustále snažíme modernizovat naši obec,“ říká starosta Petr Bárta (Starostové pro občany). V obci byly vybudovány tři fotovoltaické elektrárny, instalovány nabíječky pro elektromobily a elektrokola. Veřejné osvětlení bylo vyměněno za úsporné LED a po celé obci je dostupný vysokorychlostní internet díky optické síti.

Vepříkov představil Ireně Šarounové starosta Petr Bárta

Komunitní a kulturní život

Vepříkov se může pyšnit bohatým kulturním a společenským životem. Jednou z hlavních akcí je cyklistický závod Tour de Vepříkov, který letos slaví své patnácté výročí. Tato akce přitahuje stovky účastníků všech věkových kategorií a stala se symbolem soudržnosti a aktivního životního stylu místních obyvatel. Další významnou událostí je Vepříkovská lávka, kde místní myslivci organizují přechod přes rybník. Letos bude 17. srpna.

Stodola krásných krámů

Vepříkov také zachovává své historické dědictví. Místní muzeum, známé jako Stodola krásných krámů, nabízí pohled do minulosti a ukazuje, jak se žilo v dřívějších dobách. Expozice zahrnují staré řemeslnické nástroje, historické předměty z domácností a dokonce i zubní vrtačku z 50. let minulého století. Tato stodola je místem, kde si mohou rodiny připomenout práci svých předků a návštěvníci se dozvědět více o historii obce.

Během naší návštěvy se můžete zúčastnit soutěže o Letní kuchařskou párty s Jardou Hypochondrem! Na každém výjezdu dostane místní zástupce možnost složit na čas z 25 kostek logo Českého rozhlasu. Obec s nejlepším časem vyhraje Letní kuchařskou párty s naším oblíbeným kuchařem Jardou Hypochondrem! Tato jedinečná soutěž je skvělou příležitostí, jak se ještě více zviditelnit a užít si spoustu zábavy.

Ve Vepříkově kostky s naším logem složili za 4:05,72 minuty.

Pokud máte i vy zajímavé příběhy a chcete, aby Český rozhlas Vysočina navštívil vaši obec, neváhejte nás kontaktovat přes formulář ZDE. Jsme tu s vámi celé léto a rádi se podíváme i k vám!

autoři: Irena Šarounová , hoch
Spustit audio