Vaše nejoblíbenější pohádková postava?

16. leden 2012

Dnes se budu ptát na Vaši nejoblíbenější pohádkovou postavu. V evergreenech českého humoru nám budou dělat společnost pánové Spejbl a Hurvínek, protože jejich "otec" Josef Skupa se narodil 16. ledna 1892.

V roce 1920 vytvořil řezbářský mistr Karel Nosek podle Skupova návrhu Spejbla, v roce 1926 k němu přibyla další postava v dřevácích Hurvínek a v roce 1930 se Spejblovic rodinka rozrostla o psa Žeryka a Hurvínkovu kamarádku Máničku. Pokud chcete lyžovat zadarmo, máte šanci získat skipass na 300 bodů do Luk nad Jihlavou nebo na Křemešník. Tři hodiny s evergreeny startují ve 13 hodin.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.