V šesti letech odhalil jedno z kouzel Pavla Kožíška. Dnes se Nikolas věnuje především mikromagii
Kouzelníkem se stane tak, že se dívá na nějaké kouzelnické vystoupení, které ho uchvátí a chce to také zkusit, míní host Dobrého dopoledne Nikolas Kara.
Sám takto viděl v televizi kouzlit Pavla Kožíška, který proměnil herečku Sabinu Laurinovou v ovečku. „A když jsem na to kouzlo přišel, to mě hodně ovlivnilo,“ ohlíží se za svými začátky.
Dnes se věnuje kouzlení s velmi malými předměty, tomuto oboru se říká mikromagie. Pro publikum to ale není méně atraktivní, vysvětluje Nikolas Kara. „Ty malé předměty a ruce snímá kamera a je to přenášeno na velké plátno.“ Ke kouzlení si navíc pokaždé bere dobrovolníky z publika, kteří kouzla vidí zblízka na vlastní oči.
V Dobrém dopoledni mluvil i o důležitosti psychologie při kouzlení, to se ale nejlépe získává praxí. Existuje také obor, kterému se říká mentalismus – kouzelník si pohrává s lidskou myslí, vypadá, jako že čte myšlenky, vypadá to jako zázrak, ale přitom dělá stejné triky, jako ostatní kouzelníci. Je to psychologický efekt.
Celé vysvětlení uslyšíte v přiloženém audiu, stránky kouzelníka pak najdete zde.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.