Středa: Květinový den

11. květen 2016

Máte rádi květiny a ještě raději je dostáváte milé dámy? A pokud máte zahrádku, jaké květiny pěstujete a jaké barvy máte nejraději? A co vy pánové - kupujete rádi pro své drahé kytice růží či tulipánů? Nebo se spíše stydíte chodit domů s kytkou?

Víte, kdy je vhodné i muži dát květinu? A co taková květomluva? Víte, co která květina znamená a co nám tím dárce chce sdělit?

Když si chceme příjemně odpočinout, tak se často vypravíme do přírody. Určitě i vy rádi koukáte do zeleně, na vysoké stromy a teď na jaře i na spousty květů, tak proč si o nich také nepopovídat, co říkáte!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...