Sedmiboj je pro atletku náročný fyzicky i psychicky. Jedna disciplína ji celou může rozhodit
Patricie Vrzalová je letošní atletickou sedmibojařskou královnou Vysočiny. Věkem ještě juniorka získala v této sezoně titul přebornice kraje mezi ženami.
„Ta medaile je nejhezčí, ale není nejcennější. Mám bronzovou medaili z MČR halovém, ne v sedmiboji, ale ve skoku do dálky,“ vypráví jihlavská atletka a také aktuálně šampionka kraje Vysočina v sedmiboji Patricie Vrzalová.
Sedm disciplín
Zvládnout sedm atletických disciplín dohromady samozřejmě není vůbec snadné. „Je to fyzicky i psychicky náročné. Když se jedna disciplína nepovede, zapůsobí to na tu psychiku.“
Na krajském přeboru probíhá ženský sedmiboj podobně jako na velkých světových akcích. Disciplíny jsou rozdělené do dvou dnů. Pro Patricii Vrzalovou je osobně lepší právě až druhý den. „To je dálka a oštěp, ty mi jdou nejlépe. Je tam ještě 800 metrů a to je nejhorší pro mě.“
Patricie Vrzalová patří věkem mezi juniorky, přesto v této sezoně získala krajský titul v sedmiboji mezi ženami. Prý to není zase tak skvělými výkony, mladé atletce chybí na Vysočině větší konkurence. „Tady moc nikdo není, když se ale jede na mistrovství republiky, tam je konkurence obrovská.“
Konkurence v České republice
I když na celorepublikové úrovni Patricie zatím na ty úplně nejlepší nestačí, na atletiku nedá dopustit. „Každý si najde to své. Někdo rád hází, najde si třeba kouli, disk, kladivo, oštěp, někdo rád běhá.“
O svých atletických snech mluví jihlavská sedmibojařka jen v náznacích, je ale jasné, že například na takové mistrovství světa juniorů v Kolumbii, které se bude konat začátkem srpna, by se podívala ráda. „To by bylo krásný, tam se ale asi nepodívám,“ usmívá se mladá atletka Patricie Vrzalová.
Související
-
Jihlavský kickbox má za sebou velký národní úspěch. O prázdninách budou bojovníci odpočívat
Jihlavští kickboxeři se chlubí čerstvým výrazným úspěchem. Kickbox Klub Reborn získal na mistrovství České republiky 1. místo v součtu všech disciplín.
-
Desetibojař první trénuje a poslední jde domů. Olympionik Helcelet veze na Vysočinu Kemp vítězů
Adam Sebastian Helcelet je český desetibojař, několikanásobný medailista z českých mistrovství a účastník olympijských her. Ptal se Jirka Doležal.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Alkohol se v Česku konzumuje extrémně. Podvazuje to i náš hospodářský růst, upozorňuje sociolog Prokop
-
Babišův majetek narostl o 62 miliard korun, spočítal Forbes. Polepšili si i miliardáři z energetiky
-
ONLINE: Výzvou pro Ukrajinu bude neztratit během zimy iniciativu na bojišti, říká Zelenskyj
-
Fotbalové mistrovství světa v roce 2030 společně Španělsko, Portugalsko a Maroko