Desetibojař první trénuje a poslední jde domů. Olympionik Helcelet veze na Vysočinu Kemp vítězů

18. květen 2022

Adam Sebastian Helcelet je český desetibojař, několikanásobný medailista z českých mistrovství a účastník olympijských her. Ptal se Jirka Doležal. 

Adama Sebastiana Helceleta známe jako atleta - desetibojaře. „Trénink je náročný, první jdete na trénink, poslední domů. Takový sprinter si to odběhne a odchází,“ řekl s úsměvem. Nejtěžší disciplína pro Adama je běh na 1500 metrů. „To bolí, to je náročné.“

Kemp vítězů

Kemp vítězů je akce manželů Adama a Denisy Helceletových, cílem je inspirovat děti k atletice, k pohybu. „Přišla s tím manželka v roce 2017, byla na čtyřech olympiádách, má spoustu medailí.“ Kemp vítězů probíhá formou příměstského tábora a je určený pro děti od šesti do patnácti let. 

Více informací v přiloženém audiu.

autor: Jirka Doležal | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.