Rok 1971: Zvítězili Karel Gott a Eva Pilarová

15. srpen 2020

V roce 1971 v anketě Zlatý slavík zvítězili Karel Gott a Eva Pilarová.

Svět v roce 1971: 12. října měla na Newyorské Broadwai premiéru Rocková opera Jesus Christ Superstar.

V roce 1971 zemřeli např. módní návrhářka Coco Chanel nebo textař, komik, humorista, člen divadla Semafor Jiří Grossmann. 

Oproti roku 1970 se opět udílel Slavík a to, jak zpěvačkám, tak zpěvákům. Obě dvě kategorie jsou tedy zpět. Celkem se na hlasovacích lístcích objevilo 102 jmen zpěváků a 80 zpěvaček. Podle nových, normalizačních pravidel byla z ankety zcela eliminována Marta Kubišová. Zlatou slavicí se stává potřetí Eva Pilarová.

V roce 1971 zemřeli např. módní návrhářka Coco Chanel nebo textař, komik, humorista, člen divadla Semafor Jiří Grossmann. Zlatým slavíkem roku je po osmé v historii Karel Gott. Na podzim mu vychází u Supraphonu první audiokazeta s výběrem jeho největších hitů, a i tím se Karel opět zapsal do historie.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.