PORADNA: Za bazén je možné utratit i velké peníze. Ne každý ale takový bazén využije

14. květen 2018

S přicházejícím létem uvažuje řada z nás o koupi bazénu. Jaký je pro nás ideální? Podle hosta pondělní poradny Petra Palíka vždy záleží na tom, kdo se v bazénu má koupat a také na plánovaném rozpočtu.

„Při koupi bazénu bychom si měli položit otázku: kam s ním, mám ho kam dát, jak chci velký? Dále pro koho bude určený a jaké mám finanční možnosti,“ řekl v úvodu prodejce Petr Palík s tím, že nejdůležitější je prostor a rozpočet.

Kdo nejvíce přemýšlí o koupi bazénu, to jsou podle Petra Palíka rodiče s dětmi. „Často přijdou a chtějí bazén, aby se tam děti vyblbly. V takovém případě volíme většinou bazény nadzemní, nějaké finančně přijatelné varianty.“

Důležitá je hloubka

U bazénů pro děti je jedním ze základních parametrů hloubka. „Jde především o bezpečnost. Hloubka bývá většinou kolem 76 centimetrů. U nafukovacích bazénů to bývá kolem půl metru. Chceme-li ale plavat, pak musíme mít minimálně 120 centimetrů, to už ale není úplně pro malé děti.“

Slunné místo

Na otázku, kam bazén na zahradě či u domu umístit, existuje jedna odpověď – na sluníčko. „Jednak vám nebude zima při koupání a pak i z energetických důvodů. Na sluníčko se voda přirozeně nahřívá, nemusíte ji už nijak dále přihřívat,“ dodává Petr Palík.

Co se údržby týká, tak většina nadzemních větších bazénů, tak i zapuštěné bazény, potřebují filtraci vody, popřípadě speciální čištění. „Existují různé chlorinátory, voda se dá čistit i jinými technologiemi. V podstatě záleží na tom, jak komfortní to zákazník chce.“

autoři: Hela Dvořáková , mik
Spustit audio