PORADNA: Mokřadní učebna je kouskem rozmanité přírody ve městě

26. březen 2019

Na jihlavské Skalce vzniká nová mokřadní učebna. Kdy bude hotová a k čemu jsou vlastně mokřady dobré, přišel říct Jaromír Maštera ze spolku Mokřady, ochrana a management.

„Mokřadní učebna je učebna v přírodě. Jde o to, že v přírodě se něco vytvoří, co je pro přírodu a zároveň to je i pro lidi. S tím, že klademe velký důraz na osvětu veřejnosti a dětí,“ vysvětluje funkci mokřadní učebny říct Jaromír Maštera.

Zároveň je to místo, kde mají vhodné podmínky pro život i živočichové, kteří jsou chránění. Mohou se tam vyskytovat například různé druhy vážek nebo obojživelníků.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.