Petr Hladík: Návštěvníci

21. květen 2023

K čemu může být užitečné vystavit se nepohodlí a nekomfortu? Rozhlasový sloupek zkusí najít odpověď s jednou odvážnou ženou z Nového Města na Moravě, která se vydala na dlouhý pobyt do nehostinných míst.

autor: Petr Hladík
Spustit audio

Související

  • Petr Hladík: Muži a ženy za volantem

    Je to věčný spor, jsou za volantem lepší muži nebo ženy? Poslechněte si, jak to rozseknul Petr Hladík a co podle něj žena za volantem nikdy neudělá.

  • Petr Hladík: Čas

    Často si lámeme hlavu, jak co nejlépe obdarovat své blízké. Autor dnešního rozhlasového sloupku, Petr Hladík, si už ten nejlepší dárek zvolil. Tak si poslechněte, jaký je.

  • Petr Hladík: První máj

    Na návsích v řadě obcí už stojí připravené májky. I Petr Hladík se nechal unést prvomájovou atmosférou a připravil na toto téma rozhlasový sloupek. 

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.