Petr Hladík: Být trendy

6. listopad 2023

Člověk přirozeně sleduje, co se děje kolem něj, a samozřejmě zachytává i různé nové společenské trendy. Něco jiného je ale ty novoty přijímat za své - tak jak o tom mluví Petr Hladík.

autor: Petr Hladík
Spustit audio

Související

  • Petr Hladík: Překladač

    Umělá inteligence možná nahradí člověka v mnoha oborech. Třeba v psaní nebo překladech textů. Výsledky tohoto úsilí za chvíli s nadhledem posoudí rozhlasový sloupek.

  • Petr Hladík: Chov slepic

    Chov slepic začíná být opět populární a týká se to i lidí, kteří bydlí ve městech. Ano! Slyšíte správně, slepice se dají chovat třeba i na balkoně.

  • Petr Hladík: Dát se do řeči

    To jsme si ale pěkně popovídali, mohl si říct Petr Hladík po nečekaném setkání ve vlaku. O zážitek se s vámi podělí v rozhlasovém sloupku.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.