Pelhřimovská nemocnice umožní návštěvu dva dny v týdnu. Jihlavská jen po dohodě s lékařem
S uvolněním karanténních opatření se pro návštěvy otevřely jednak domovy pro seniory, ale také nemocnice. Podmínky jsou v pěti zařízeních na Vysočině různé.
V Novém Městě na Moravě, Třebíči a Pelhřimově je možné pacienty navštívit ve středu a v neděli v pevně stanovených hodinách.
Havlíčkobrodská nemocnice a jihlavská umožní návštěvu jen po dohodě s ošetřujícím lékařem.
Individuální povolení
„Pořád platí, že kdo do nemocnice nemusí, tak by tam chodit neměl. A návštěvy budeme přednostně povolovat u pacientů, kteří jsou hospitalizováni na více než pět dnů,“ řekla Petra Vavřinová, vedoucí sestra epidemiologického úseku jihlavské nemocnice.
Nemocnice pustí k lůžku jednu osobu, v krajním případě i doprovod. „Stále platí, že pacienti ve vážném či kritickém stavu je možné po dohodě s vedením oddělení navštívit.“
Každý příchozí musí mít roušku, na intenzívní jednotce infekčního oddělení ještě plášť, rukavice a ochrannou čepici.
Dotazník, kontrola
Každý návštěvník musí vyplnit dotazník, který najde na webových stránkách nemocnice. „Při negativním výsledku testu je návštěvě umožněn vstup do nemocnice na dobu maximálně 30 minut.“
Po návštěvách provede personál nemocnice dezinfekci povrchů, madel u dveří, umyvadel a tak, kde to půjde, pokoje vyvětrá.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Česká národní banka zvedla poprvé od roku 2022 úrokovou sazbu. Babiš před tímto krokem varoval
-
Fotbalový šampionát je ukázka soft power, finále může být pikantní, říká Šídlo
-
‚Jsem připravena lidem naslouchat.‘ Do funkce české ombudsmanky nastoupila Eva Kostolanská
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci