Pavel Vondruška nás vyzkoušel z kvízu Járy Cimrmana

5. únor 2013
Odpolední evergreeny

V Odpoledních evergreenech s datem 5. února jsme připomněli raketový vzestup bubeníka Beatles, zapřemýšleli jsme nad prapodivným názvem písničky Šrouby do hlavy, a snažili se rozluštit kvíz Járy Cimrmana.

Ten nám ve vysílání zadal oblíbený český herec a cimrmanolog Pavel Vondruška. Soutěžní otázka se tentokrát týkala právě jeho osoby, měli jste uhodnout, jaké další profesi se Pavel Vondruška za svého života věnoval. Byl dirigentem.

V evergreenech také zazněla píseň A Hard Day’s Night od Beatles, protože 5. února 1962 vystoupil poprvé s touto slavnou kapelu nový bubeník, Ringo Starr.

Děti z mateřské školky se snažili přijít na to, proč si někteří lidé „dávají šrouby do hlavy“. Je to podle nich zábava hlupáků, kteří se neobejdou bez vrtačky. Skupina Lucie to pak s písní Šrouby do hlavy uvedla na pravou míru.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser