Nehoda několika aut na Havlíčkobrodsku si vyžádala dvě oběti, dalších pět lidí je zraněno

Dva lidé zemřeli a pět bylo zraněno při dnešní nehodě několika vozidel na hlavním tahu číslo 38 u Radostína na Havlíčkobrodsku.

Dva těžce poranění lidé byli přepraveni do nemocnic vrtulníky. Další člověk utrpěl středně těžké zranění a dva lidé byli zraněni lehce, řekla ČTK ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová. Neštěstí se stalo v 07:40 ráno.

Při nehodě dvou osobních aut, sanitního vozu a nákladního automobilu zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně záchranářského vrtulníku. V sanitním vozidle se kromě řidiče, který utrpěl těžké zranění, přepravovaly čtyři osoby. Jeden přepravovaný člověk zemřel, dva další lidé ze sanitky se těžce zranili a jedna osoba se zranila lehce. Další obětí je řidič jednoho z osobních aut, který zahynul na místě.

Tragická dopravní nehoda u Radostína

Ve druhém osobním vozidle cestovalo celkem pět osob, včetně dvou dětí. Dva cestující se zranili lehce, zbývající vyvázli z nehody bez zranění. V nákladním vozidle byl pouze řidič, který zranění neutrpěl.

Kriminalisté si věc na místě převzali. Další okolnosti tragické dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího šetření. S největší pravděpodobností je na vině nehody nesprávné předjíždění.

Místo neštěstí u Radostína bylo ještě po poledni neprůjezdné. "Policisté odklánějí provoz po komunikacích v okolí," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Průjezd omezenou rychlostí byl možný až před půl druhou odpoledne.

Dnes si nehody v Česku vyžádaly již šest mrtvých, čtyři při havárii na Hodonínsku a dva při této havárii na Havlíčkobrodsku. Dnešek se tak již vyrovnal zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

Spustit audio
autoři: Aneta Chytková , František Jirků , Martin Váňa | zdroje: ČTK , Policie ČR