Na neprodaných vánočních stromcích si v jihlavské zoo pochutná spousta zvířat

29. prosinec 2024

Jako pochoutku a také hračku stromky mají rádi zejména tapíři, lamy, ovce, kozy, koně a chutnají také prasátkům.

Podle chovatele kopytníků Pavla Hájka se jedná o výborné krmení pro všechny okusovače, kteří mají rádi v teplých měsících listí a kůru. V zimě pak dostávají jehličnany, aby měli změnu. Jedná se o kopytníky, kteří preferují okusování listí a kůry. Občas si dají také trávu.

Nejvíce jim chutná jedle kavkazská, pak borovice a na třetím místě je smrk.

Stromečky jihlavská zoologická zahrada bere pouze od firem, které je prodávají. Od jednotlivců se stromky nepřijímají. Hrozí zde nebezpečí zranění od zbytků ozdob nebo háčků, které by mohly způsobit vážné poškození zdraví zvířete.

autor: Simona Kubičková
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.