Lidé v Africe nemají moderní technické vymoženosti, na rozdíl od Evropanů jsou ale skutečně šťastní

Lidé v Africe nemají moderní technické vymoženosti, na rozdíl od Evropanů jsou ale skutečně šťastní
Simona Kubíčková pracuje v marketingovém oddělení jihlavské ZOO. Pochází ze Slovenska a zvířata jsou její celoživotní láskou.
Na Slovensku pracovala mimo jiné jako tisková mluvčí ZOO Bojnice. „Narodila jsme se tam, do zoologické zahrady jsem chodila, někdy i tajně, přiznávám se,“ smála se. Před dvěma lety si splnila svůj velký sen, podívat se do Afriky.
Keňa
Lidé ze zoologických zahrad jezdí velmi často do domoviny divokých zvířat – do Afriky. V roce 2018 vyrazila i Simona Kubíčková do Afriky, konkrétně do Keni. Navštívila celkem 13 národních parků. „Je úžasné vidět ta zvířata v jejich přirozeném prostředí. Oni jsou tam zvyklí, že kolem obydlí projde zebra nebo žirafa. Viděli jsme stádo slonů.“
Oni mají všechno
Pobyt v Africe dal Simoně Kubíčkové také zásadní poznání. „My tady v Evropě jsme vlastně nešťastní lidé. Oni jsou sice sto let za opicemi, ale mají všechno. Mají čas, jsou šťastní. Zapadli jsme s autem, přišla skupina místních lidí, vytáhli nás, nic za to nechtěli a měli radost, že nás poznali.“
Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.