Lenka Sobková: Chronickou rýmu mají na svědomí nosní kapky!

9. květen 2014
Dobré odpoledne

Rýma nás může trápit po celý rok. Ať už na jaře rýma alergická nebo dlouhodobá rýma chronická, kterou bychom neměli podceňovat. Jelikož může vést k závažnému onemocnění a zánětům. Klasická chronická rýma většinou bývá vypěstovaná dlouhodobým užíváním nosních kapek.

„Ty bychom měli použít prvních sedm dní a poté je vysadit. Nepoužívat. Spíše je nahradit mořskou vodou nebo vincentkou ve spreji,“ vysvětluje páteční odpolední host, homeopatka Lenka Sobková.

Rýma alergická je v podstatě rýma dnešní doby. Na dotaz posluchače, proč je dnes tolik alergiků, Lenka Sobková odpověděla: „Alergie je onemocnění psychosomatické. Má to úzkou návaznost na naše stravování a na míru stresu.“

Na trhu nalezneme řadu homeopatik, které nám od rýmy pomohou. A vybírají se podle příznaků rýmy. Stačí zajít do lékárny a poradit se. Kapesník je sice dobrý pomocník, ale když rýma přetrvává, nestačí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.