Lenka Sobková: Chronickou rýmu mají na svědomí nosní kapky!

9. květen 2014
Dobré odpoledne

Rýma nás může trápit po celý rok. Ať už na jaře rýma alergická nebo dlouhodobá rýma chronická, kterou bychom neměli podceňovat. Jelikož může vést k závažnému onemocnění a zánětům. Klasická chronická rýma většinou bývá vypěstovaná dlouhodobým užíváním nosních kapek.

„Ty bychom měli použít prvních sedm dní a poté je vysadit. Nepoužívat. Spíše je nahradit mořskou vodou nebo vincentkou ve spreji,“ vysvětluje páteční odpolední host, homeopatka Lenka Sobková.

Rýma alergická je v podstatě rýma dnešní doby. Na dotaz posluchače, proč je dnes tolik alergiků, Lenka Sobková odpověděla: „Alergie je onemocnění psychosomatické. Má to úzkou návaznost na naše stravování a na míru stresu.“

Na trhu nalezneme řadu homeopatik, které nám od rýmy pomohou. A vybírají se podle příznaků rýmy. Stačí zajít do lékárny a poradit se. Kapesník je sice dobrý pomocník, ale když rýma přetrvává, nestačí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.