Kritikům ukážu, že jsem opravdu žena, říká o své nové knize kulturistka Věra Mikulcová

21. květen 2024

Nejlepší česká kulturistka Věra Mikulcová, která se na soutěži Olympia Masters 2023 v Rumunsku dostala mezi nejlepší desítku, vydává knihu. Jmenuje se Věra Mikulcová: příběh kulturistky a čtenáři se můžou těšit na otevřenou a upřímnou zpověď jedné z nejúspěšnějších současných českých sportovkyň.

Nabídka napsat knihu Věře Mikulcové v minulosti přišla od několika menších nakladatelství. Využila až spolupráci s nakladatelstvím Albatros. „Já jsem tomu nevěřila, protože si říkám ‚Ty jo, Albatros, tím jsme si vždycky listovali, když jsme byli malí‘. První, co se mi vybavilo, byla kniha o Pejskovi a Kočičce,“ směje se sportovkyně.

Od nakladatelství dostala seznam kapitol, které by měly v knize být. Částečně ale měla i volnou ruku. „Já si myslím, že se o mně lidé dozví hodně, protože je to vlastně od chvíle, kdy jsem se narodila, až po tu dobu Miss Olympia, což bylo minulý rok v srpnu. Jsou tam zajímavé fotky, kde plno lidí nevěří, že jsem byla obézní a hlavně plno takových těch rejpalů se opravdu dozví, že jsem opravdu žena a že nejsem muž. Takže si myslím, že to bude hodně zajímavé,“ myslí si Věra Mikulcová.

autoři: Hela Dvořáková , hoch
Spustit audio