Kraj počtvrté prodává zámek v Těchobuzi. Cena klesla na šest a půl milionu korun

25. leden 2020 06:00

Kraj Vysočina nabízí počtvrté k prodeji zámek v Těchobuzi na Pelhřimovsku, v němž býval sociální ústav.

Kvůli nezájmu od poslední loňské nabídky snížil minimálně požadovanou cenu za tyto nemovitosti o 2,1 milionu na 6,5 milionu korun. Zájemci by měli složit jistinu půl milionu korun do 23. března, řekl náměstek hejtmana Martin Kukla (ANO). V prvním kole prodeje chtěl kraj za zámek dostat alespoň 12 milionů korun.

Nově požadovaná minimální cena objektu vyplynula z revize znaleckého posudku. Pokud se zámek podaří prodat, měla by obec převzít zámecký park. „Nechceme darovat park a posléze řešit prodej zámku. Myslíme si, že je lepší prvně najít zájemce o zámek,“ uvedl náměstek.

Starosta obce Těchobuz Pavel Hájek (za STAN) loni v listopadu řekl, že je obec připravená převzít bezplatně nebo za nějakou symbolickou částku i zámek.

V Těchobuzi je na prodej zámecký areál včetně pozemků s celkovou rozlohou 11.500 metrů čtverečních. Klienti sociálního ústavu se z něj postupně vystěhovali do roku 2015. Předloni chtěl kraj za zámek nejméně 12 milionů korun, následně klesla požadovaná cena na 11,05 milionu Kč. Počátkem loňského července rada kraje schválila další snížení na 8,6 milionu korun.

Památkově chráněný dvoupodlažní zámek je z 16. století, zčásti byl uvnitř stavebně upravený. Jeho podlahy mají v součtu rozlohu 1800 metrů čtverečních. Areál podle dřívějších údajů kraje doplňují novodobé přístavby, kde je i garáž a sklad.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související