Kadeřnice se štítem na obličeji? Všude vidím tečky, dělá to prasátka, říká jedna z nich

12. květen 2020 06:00

Jaké je to stříhat vlasy se štítem na obličeji? Pro kadeřnice prý nic moc. Od pondělí mohou znovu pracovat, ale s jasnými hygienickými pravidly.

„Úplně na prd, vzhledem k tomu, že vidím všude samé tečky. Výhoda je, že mi sem za celý den nezasvítí ani kapka sluníčka, protože občas tady mám prasátka a dělá to problémy,“ hodnotí první den práce s nařízeným ochranným štítem havlíčkobrodská kadeřnice Marie Valentová.

Před otevřením kadeřnictví si musela sehnat i další pomůcky, což nebylo úplně snadné. „Jednorázové roušky, pár jich mám k dispozici, protože lékárna samozřejmě, co si budeme povídat, nedostatkové zboží. Po nás to chtějí, ale nedodají, pak samozřejmě dezinfekce, kterou tady běžně mám, ale dezinfekce navíc, to znamená na ruce, pro všechny.“

Zákaznice s odrostlými vlasy

Hned v první otvírací den navštívila salon Marie Valentové třeba paní Adamcová. „Dva termíny jsi měla, po pěti týdnech tě mám. Přijdu a mám tři centimetry odrostů.“

Klienty už má teď paní Marie objednané až prakticky do července. „Tento týden jsem si dala jako rozjezdový a od příštího týdne už tu trávím celé dny od rána do večera,“ dodává s tím, že všechno musí mít své hranice. Domů se vrací také kolem desáté večer.

Kadeřnictví v republice byla zákazníkům uzavřená prakticky dva měsíce. Teď má většina z nich plno na týdny dopředu.

autoři: Tereza Pešoutová , mik
Spustit audio

Související