Jsme trochu rarita. Mamka byla kaskadérkou, já jsem a i moje dcera, říká Michaela Dvorská

9. duben 2019

Potkáte-li Michaelu Dvorskou ve Velkém Meziříčí na ulici, asi byste neřekli, že je elitní kaskadérkou, která přímo dubluje hlavní hrdiny filmů.

Hela Dvořáková ji pozvala do Dobrého dopoledne.

Kaskadérka Michaela Dvorská se nemohla stát ničím jiným než právě kaskadérkou. Maminka Hana je též kaskadérka, tatínek parašutistický instruktor. „Rodiče se o mě asi nebáli, stejně jako já se nebojím o svou osmiletou dceru, která už taky točí.“

Generace kaskadérů

Michaela, její matka i dcera jsou v podstatě světovou raritou, dědí své řemeslo s generace na generaci. „Tohle ve světě opravdu není, aby byly takhle tři ženy kaskadérky,“ usmála se.

Jako malá holka si s panenkami příliš nehrála. „Byla jsem víc kluk, lezla po stromech a skálách.“

Kaskadérka – podnikatelka

Michaela Dvorská kromě natáčení filmů podniká, ve Velkém Meziříčí má sportovní centrum a dříve tam zasahovala i do komunální politiky.

Celý rozhovor si poslechněte v přiloženém audiu.

autor: Hela Dvořáková | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová