Jedna z nejprodávanějších lednových knížek vyšla už v loňském roce, čtenáře zaujala Čokoládová krev Radky Denemarkové

8. únor 2024

Přestože Čokoládová krev Radky Denemarkové vyšla už loni, je to jedna z nejprodávanějších knih v lednu.

„Čtenáři si vícevrstvý román, který přesahuje staletí a vystupuje v něm George Sandová, Rockefeller i Božena Němcová, oblíbili,“ říká humpolecký knihkupec Karel Kratochvíl.

V lednu se u čtenářů těšila také kniha Miloše Doležala Tady nikdo není, jen já. Jde o titul, který mapuje příběhy židovských rodin na Vysočině v 19. a ve 20. století. „Je tam třeba o strýci France Kafky Levim. Jsou to osudy ne úplně veselé vždy, ale tak prostě život jde,“ přibližuje Karel Kratochvíl. 

Na pultech obchodů se objevila také nejnovější kniha Roberta Galbraitha Černočerné srdce. Pod tímto pseudonym píše detektivky už mnoho let spisovatelka J. K. Rowlingová.

autoři: Hela Dvořáková , hoch
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.