Hubnout do plavek je třeba s rozmyslem, říká Simona Hniličková

14. březen 2014
Dobré odpoledne

Blíží se léto, a proto jsme si se Simonou Hniličkovou povídali o tom, jak zhubnout do plavek. „Hubnout se má začít pomalu. Cíleným cvičením, které je zaměřeno na spalování tělesného tuku. Chce to individuální přístup, protože každý člověk bojuje s jinými problémy. Univerzální je jediná věc, totiž cvičení,“ říká Simona Hniličková.

A když chceme zhubnout, je potřeba rovněž ovlivnit náš jídelníček. I k němu Simona Hniličková přidala radu: „V jídle má být pravidelnost a také dostatečnost, aby člověk hned neměl pocit hladu. Jíst máme každé dvě a půl až tři hodiny.“

A cvičení by podle profesionálky mělo být individuální podle stavby těla a nemělo by být extra rychlé. „Dokud jste si schopni při cvičení třeba povídat nebo zpívat, je to ideální na spalování tělesného tuku,“ radí lektorka s tím, že ideální je rychlá chůze, pomalý běh nebo cvičení na míčích.“

autor: Joža Kolář
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.