Hity šedesátých let

25. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zleva skladatel Jaromír Klempíř, Karel Gott a textař Jiří Štaidl přebírají Zlatý klíč za píseň Proč ptáci zpívají

Hlasování pro hity v anktě Zlatý slavík bylo soutěží pro autory písní. V šedesátých let byl tím nejúspěšnějším textař Jiří Štaidl.

Běžně se šedesátá léta počítají od roku 1960 do roku 1969. Ta naše, týkající se hitů v anketě Zlatý slavík, se ale počítají od roku1962, kdy anketa začala, do roku 1968, kdy se pro ně naposledy hlasovalo. Byla to soutěž pro autory písní a tím nejúspěšnějším se stal textař Jiří Štaidl.

Vítěz napsal mimo jiné hity roku 1964 - Cesta rájem, 1966 - C´est la vie i Lady Carneval z roku 1968. Jeho nejúspěšnějším rokem v anketě byl rok 1966, to měl v desítce polovinu (tedy pět) textů k hitům roku.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...